Domů Report ze zápasu HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno

HC Dynamo Pardubice – HC Kometa Brno

Dne 30.12.2016 jsme se rozhodli zakončit letošní rok výjezdem do Pardubic. Kolem druhé hodiny odpolední se začali shromažďovat lidé v modrobílých dresech a šálách u bývalé kavárny Bohéma, odkud pokaždé vyjíždíme. Cesta do Pardubic je docela dlouhá, ale nám utíkala velice rychle. Autobusem zněl už od začátku smích, podávaly se různé míchané nápoje a nechyběla ani ochutnávka cukroví. Pro hladovějící byly připravené řízky s domácím chlebem, ale po těch se jen zaprášilo. Do Pardubic jsme dojeli akorát na čas, abychom se stihli občerstvit, protože s pitím zakoupeným na stadionu vás na tribunu nepustí. A také jsme museli projít přísnou bezpečností kontrolou. Zápas se od začátku vyvíjel lépe pro Kometu a to se odráželo i na super náladě v sektoru hostí. Dobrou náladu nám bohužel překazila pyrotechnika, kterou mají někteří jedinci neustále potřebu zapalovat a my se pak dusíme kouřem. Kometa po šesti letech na ledě Tipsport arény vyhrála a místo toho, abychom se všichni společně radovali, že se vezou 3 body do Brna začaly nepokoje. Po výhře byla odpálena pyrotechnika přímo pod nohama brněnských fanoušků, náš sektor se zahalil dýmem a pardubická ochranka uhasila pyrotechniku vodním dělem, ale postříkala i fanoušky. Takže kvůli některým jedincům, kteří nehodlají respektovat řád jakékoliv arény, jela většina z nás zpátky do Brna totálně promočená. Cesta do Brna už nebyla tak veselá, jako do Pardubic. Promočení  jedinci klepali kosu, jiní zase byli naštvaní kvůli tomu, co se na tribunách odehrálo. Z výjezdu jsme si ale odnesli dva důležité poznatky. Hančin zadek by se měl neustále udržovat v kondici a ať už jedeme kamkoliv, cesta bude vždycky trvat 10 minut.

Autor článku: Naďka Oklešťková

Foto: Jan Novotný