Domů Akce Turnaj fanoušků, Chomutov 2016 – přidán report !

Turnaj fanoušků, Chomutov 2016 – přidán report !

380
0
Sdílejte

Opět jsme se zúčastnili turnaje fanoušků v ledním hokeji. Letošní, již 6. ročník byl vlastně loňský, protože obvyklý termín je předvánoční reprepauza. Bohužel v daném termínu měl pořadatel problém s pronájmem haly a tak se turnaj odehrál až v únorové reprezentační pauze. To však našemu týmu nezabránilo celý turnaj vyhrát a to dokonce počtvrté.

 

A takto dopadl letošní turnaj:

 

1.místo: Brno

2.místo: Chomutov

3.místo: Litvínov

4.místo: Karlovy Vary

5.místo: České Budějovice

6.místo: Plzeň

7.místo: Sparta

8.místo: Pardubice

9.místo: Kadaň

10.místo: Mladá Boleslav

 

champion_20160214_1742

 

 

Piráti z Brna v Chomutově

pro fanouška znalého nejvyšší domácí hokejové soutěže je to trochu oxymóron, ale perfektně vyjadřuje události „Valentýnského“ víkendu…

Ale popořadě. Ve dnech 13. a 14. února se v Chomutovské SD Aréně konal 6. ročník turnaje fanoušků. Příznivci deseti týmů české hokejové scény měřilo své síly, nikoliv na tribuně v podobě originálního chorea nebo nových pokřiků, ale přímo na ledě. Kdo by čekal nevraživost podobnou té, kterou můžeme vidět a slyšet v médiích, by byl překvapen. Když se řekne: extraligový fanoušci , nebude daleko Fan Klub Komety Brno. Ten je pravidelným účastníkem turnaje a ani letos si ho nenechal ujít.

Tým pod vedením kapitána Františka Chramosty, kustoda Romana Pilného a beka a hlavního kulináře výpravy v jedné osobě Patricka Požára vyrazil v pátek večer od Kampusu na 300 km dlouhou cestu do Chomutova. Jelikož bylo sobotní rozlosování zápasů pro geograficky nejvzdálenější mužstvo turnaje přívětivé, měli hráči možnost se v klidu koncentrovat na výkon a dle libosti relaxovat. Příprava se nesla ve znamení konzumace nejrůznějších iontových a proteinových nápojů a dietních pokrmů PP cateringu. Nálada byla výborná a jelikož se jednalo o autobus plný fanoušků, rozezněl se ihned po minutí cedule našeho hlavního města popěvek dobře známý všem hokejovým příznivcům – snad vyjma těch Sparťanských.

Do místa konání výprava dorazila okolo 22:30. Hráči a realizační tým se ubytoval, prohlédl si šatnu a zázemí SD arény, a vyrazil na společnou večeři. Během ní a po ní se dlouze probírala strategie, taktika a sestava na nadcházející základní část turnaje. Tato fáze byla opravdu poctivá a někteří členové týmu diskutovali do brzkých ranních hodin. To, že jsou Fans Komety černým koněm turnaje vycítil i soupeř a jako přivítání a snad aby trochu borce z Brna rozhodil, připravil budíček ve 3:00 v podobě požárního poplachu na hotelu. Ten se opakoval ještě dvakrát asi ve 20 minutových intervalech. Tato událost se však na týmu nijak nepodepsala a základní, sobotní částí turnaje prošel doslova jako nůž máslem bez obdrženého gólu se skóre 9:0.

V sobotu večer připravili organizátoři turnaje společný raut pro všechny týmy. Po něm měli hráči Komety individuální program. Někteří vyrazili do sauny dostat z těla náročná utkání. Jiní se rozhodli pro alternativní metody boje s únavou… Každopádně nedělní program již tak klidný pro modrobílé nebyl a první utkání, poslední v základní části, sehráli již v 7:00. To bylo pro některé hráče, kteří se vypořádávali s časovým posunem neslučitelné s nástupem na ledovou plochu a proto vyjel moravský tým do boje ve značně pozměněné sestavě. Absencemi poznamenaný kádr a brankář, který nemohl až do 5:00 usnout, poprvé na turnaji obdržel gól, následně druhý a nakonec ztratil i první body po remíze 2:2. I tak si ale díky výborným sobotním výkonům zajistil účast ve vyřazovací části turnaje jako vítěz skupiny a v utkání pravdy vyzval tým z Pardubic. Dramatické, vyrovnané utkání přineslo několik zvratů, ale na jeho konci se radovalo Brno, když postupovou branku vstřelil David Pelánek a perníkáři z Pardubic mohli balit a užít si zbytek 14. února se svými polovičkami.

Na druhé straně pavouka porazil Litvínov Spartu a v semifinále narazil na domácí Chomutov, který postupoval přes Č. Budějovice. Pojem narazil je zcela na místě, avšak více jak na soupeře narazil Litvínov na výroky rozhodčího, které byli minimálně kontroverzní. Utkání bylo velmi vyrovnané a dlouho bezbrankové. S přibývajícím časem rostla i nervozita domácích a strach o účast ve finále. Přibývalo agresivity a drobných potyček. Po závěrečné siréně svítil na ukazateli stav 3:1 a do finále postupoval domácí tým Chomutova…

Brněnští fanoušci na cestě za vytouženým titulem zdolali v semifinále Karlovy Vary výsledkem 3:1 a směřovali do finále s domácími Piráty. Před jeho slavnostním buly zazněla Česká národní hymna a pro fanoušky Komety to bylo v roce 2016 již potřetí, když dvakrát si tuto skladbu poslechli v lednu v rámci Hokejových her… Úvodní buly vyšlo lépe pro Brno a tak se dostalo i k prvnímu ohrožení brány Chomutova. Z této situace však vzešlo pouze první oslabení. Přestože, v šatně se kladl důraz na disciplínu, netrvalo dlouho a Kometa hrála ve třech, když Pelánka následoval k trestoměřičům i kapitán Chramosta. Brno, které do zápasu nastupovalo oslabené o klíčového obránce Kolejku, kterému povinnosti mateřského klubu v Holandsku nedovolili nastoupit k závěrečnému střetnutí, se ubránilo celkově neslané a nemastné přesilovce domácích. Pomohla i skvělá divácká kulisa, kterou vytvořili fanoušci Litvínova a Budějovic. Ti měli po sporných prohrách s Chomutovem jasno, který tým budou ve finále podporovat. Vznikla tak nevídaná situace, když SD Arénou zněl pokřik Kometa – Brno, při zápase Chomutov vs. Brno.

Nicméně byli to právě Piráti, kdo se první radovali, když střelou od modré čáry otevřeli gólový účet utkání. Avšak za necelou minutu bylo srovnáno, když po krásném pasu Chramosty poprvé skóroval Petr Výtisk. A nebyla to poslední trefa, kterou si pro finálový duel připravil. Rychlá odpověď probudila fanoušky a naopak dost překvapila favorizovaný Chomutov. Kometa dále tlačila, držela se v útočné třetině a když se kotouč odrazil na hůl obránce Chramosty, který prostřelil vše, co stálo v cestě, vedlo Brno 1:2. Tento stav opět nevydržel ani minutu, když podruhé překonal domácího brankáře Petr Výtisk. Tentokrát po perfektní práci a asistenci jeho bratra Jakuba… 1:3. Fanoušci Litvínova a Budějovic si průběh utkání pochopitelně užívali a Kometa posílená třemi úspěšnými trefami se vrhala do dalších útočných výpadů. Naopak vývojem zaskočení Piráti působili v této fázi zápasu, jako by jim došel rum nebo zvlhnul střelný prach.

V druhé polovině zápasu čelilo Brno opět oslabení, když na trestnou lavici usedl Jakub Výtisk. Chomutov byl v této přesilovce v několika výborných šancích. Vždy ale skvěle podržel svými zákroky gólman Adámek. Kapitán domácích Pirátů vykřesal naději pro svůj klub, když ve vlastním oslabení ujel a bekhendem překonal brankáře Pyščuka v bráně Brna… 2:3. V pokračující přesilové hře se Brno dostalo k několika střelám, které ale výborně blokovali hráči Chomutova nebo jejich brankář. Na druhé straně zachránila Kometu tyč. Dále se hrálo z obou stran opatrně až do chvíle, kdy po vhazování ve středním pásmu zavezl puk až za brankovou čáru Pelánek a protisměrnou zpětnou přihrávkou vybídl k završení hattricku Petra Výtiska…2:4.

Do konce zápasu zbývalo osm a půl minuty. Inkasovaný gól Chomutov uvrhl do letargie. Naopak Kometa dostala na hole klid a ze samostatného úniku mohl rozšířit svůj gólový večer nezastavitelný Petr Výtisk. Tentokrát však domácí brankář předvedl skvělý zákrok. Neúnavný Výtisk si chuť spravil hned z dalšího úniku. V něm sice neuspěl, neboť byl faulován, ale z nařízeného trestného střílení uzavřel, svým již čtvrtým a celkově posledním gólem turnaje všechny statistiky. Z titulu mistrů fanoušků se raduje Kometa a pohár pro vítěze putuje do Brna. Na ledě stříká šampaňské a zní nesmrtelný hit We are the champions… Pirátským způsobem vyloupila Kometa turnaj v Chomutově!

Závěrečné oslavy a děkovačka s Litvínovskými fanoušky jen dokresluje význam turnaje a ukazuje fankluby v tom nejlepším světle. Setkání deseti fanklubů se obešlo bez těžkooděnců a policie. I takhle vypadá fandění a podpora svých barev…

Dejv