Klíčový obránce Ondřej Němec a jeho kariéra

Ondřej Němec, hrající na postu obránce, začínal s hokejem v rodné Třebíči v 7 letech. Avšak za účelem získání nových dovedností se v patnácti letech přesunul do Vsetína, kde si zahrál za dorost, juniory a v sezóně 2001/02 si probojoval cestu do hlavního extraligového týmu. Současně však odehrál pár zápasů za svůj rodný tým SK Horácká Slávia Třebíč, který v té době hrál 1.ligu. V roce 2002 ho na 35.místě draftoval tým Pittsburg Penguins.

V sezóně 2005/06 nakonec změnil své působiště a přesunul se do Karlových Varů. Ve výsledku se ukázalo, že to bylo správné rozhodnutí. Ondra totiž byl u největších úspěchů Varů. Po stříbrné sezóně 2007/08 se o rok později stal mistrem republiky. Ve Varech působil až do sezóny 2010, kdy ho nakonec zlákala cizina a jeho první zastávkou byl Severstal Čerepovec (KHL), kde započala a skončila jeho šestiletá návštěva KHL. Dva ročníky odehrál v již neexistující organizaci Lva Praha, který se dostal až do finále Gagarinova poháru. Přestože získali pouze stříbro, pro Ondru to byl i tak velký úspěch. Poslední ročník v prestižní soutěži zakončil v již zmiňovaném Čerepovci.

Po šesti letech se vrátil zpět do České republiky, kde jeho volbou byla Kometa Brno, se kterou uzavřel víceletou smlouvu. Opět skvělá volba. Hned první sezónu v Kometě vybojoval mistrovský titul a patřil ke klíčovým hráčům týmu. Sloužil jako opora týmu po téměř celou sezónu, vynechal pouze 4 utkání. Celkem si za 62 zápasů připsal 30 bodů (10 gólů a 20 asistencí). Ke svým dvěma stříbrům a jednomu zlatu z předešlých angažmá si tak připsal ještě jeden mistrovský titul s brněnskou Kometou (2016/17). V následující sezóně odehrál 56 zápasů s bilancí 5 gólů a 9 asistencí. A aby toho nebylo málo, s Kometou dokázal obhájit mistrovský titul a do své sbírky si tak připsal už třetí titul v jeho hokejové kariéře.

Českou republiku reprezentoval už jako mladý, kdy na Mistrovství světa do 18 let v roce 2002 vybojoval s týmem bronz. Největšího úspěchu se však dočkal až v roce 2010, kdy získal s týmem zatím poslední mistrovský titul. O rok později z toho byl bronz a následující rok taktéž. V roce 2018 ukončil reprezentační kariéru na svých prvních olympijských hrách, kde obsadili čtvrté místo.

Komentujte

Subscribe