Klíčový obránce Ondřej Němec a jeho kariéra

Ondřej Němec, hrající na postu obránce, začínal s hokejem v rodné Třebíči v 7 letech. Avšak za účelem získání nových dovedností se v patnácti letech přesunul do Vsetína, kde si zahrál za dorost, juniory a v sezóně 2001/02 si probojoval cestu do hlavního extraligového týmu. Současně však odehrál pár zápasů za svůj rodný tým SK Horácká Slávia Třebíč, který v té době hrál 1.ligu. V roce 2002 ho na 35.místě draftoval tým Pittsburg Penguins.

V sezóně 2005/06 nakonec změnil své působiště a přesunul se do Karlových Varů. Ve výsledku se ukázalo, že to bylo správné rozhodnutí. Ondra totiž byl u největších úspěchů Varů. Po stříbrné sezóně 2007/08 se o rok později stal mistrem republiky. Ve Varech působil až do sezóny 2010, kdy ho nakonec zlákala cizina a jeho první zastávkou byl Severstal Čerepovec (KHL), kde započala a skončila jeho šestiletá návštěva KHL. Dva ročníky odehrál v již neexistující organizaci Lva Praha, který se dostal až do finále Gagarinova poháru. Přestože získali pouze stříbro, pro Ondru to byl i tak velký úspěch. Poslední ročník v prestižní soutěži zakončil v již zmiňovaném Čerepovci.

Po šesti letech se vrátil zpět do České republiky, kde jeho volbou byla Kometa Brno, se kterou uzavřel víceletou smlouvu. Opět skvělá volba. Hned první sezónu v Kometě vybojoval mistrovský titul a patřil ke klíčovým hráčům týmu. Sloužil jako opora týmu po téměř celou sezónu, vynechal pouze 4 utkání. Celkem si za 62 zápasů připsal 30 bodů (10 gólů a 20 asistencí). Ke svým dvěma stříbrům a jednomu zlatu z předešlých angažmá si tak připsal ještě jeden mistrovský titul s brněnskou Kometou (2016/17). V následující sezóně odehrál 56 zápasů s bilancí 5 gólů a 9 asistencí. A aby toho nebylo málo, s Kometou dokázal obhájit mistrovský titul a do své sbírky si tak připsal už třetí titul v jeho hokejové kariéře.

Reprezentace

Českou republiku reprezentoval už jako mladý, kdy na Mistrovství světa do 18 let v roce 2002 vybojoval s týmem bronz. Největšího úspěchu se však dočkal až v roce 2010, kdy získal s týmem zatím poslední mistrovský titul. O rok později z toho byl bronz a následující rok taktéž. V roce 2018 ukončil reprezentační kariéru na svých prvních olympijských hrách, kde obsadili čtvrté místo.

Komentujte

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na