Odchovanec Zlína v modrobílém dresu

Libor Kašík, zlínský odchovanec, je český hokejový brankář. S hokejem začínal ve svém rodném Zlíně, kde si zahrál ve všech kategoriích včetně A-týmu. Většinu své hokejové kariéry trávil právě ve Zlíně, kde v nejvyšší hokejové soutěži odchytal všech 233 utkání s procentuální úspěšností 91,92 % , ale zahrál si také v Olomouci, kde chytal baráž o postup do extraligy. Dále okusil prvoligový Šumperk nebo Přerov a chvíli oblékal i dres SK Horácká Slavia Třebíč.

V sezóně 2012/13 odchytal napínavou finálovou sérii s Plzní, kde nakonec Plzeň byla ta, která slavila. O rok později se však konečně radoval i Zlín. Ve finále totiž porazili brněnskou Kometu 4:1 na zápasy a Kašík dokonce vychytal dvakrát čisté konto. Mohl tak společně s Petrem Holíkem a Bedřichem Köhlerem začít slavit. Letos se všichni tři opět sejdou ve stejném dresu, tentokrát ale v modrobílém.

Libor Kašík byl dlouhé roky největší naděje na postup do play-off. Byl také velkou oporou celého týmu, stejně jako pro Kometu Marek Čiliak. Letos se však rozhodl, že se vydá jiným směrem. Sezónu začal v KHL, kde si ho vybral Amur Chabarovsk. Odchytal v 8 zápasech 425 minut s procentuální úspěšností 86,6%. Většinu času totiž plnil pouze roli náhradníka. Po dohodě s Chabarovskem se rozhodl vrátit do České Republiky, kde o něj zájem byl.

Tentokrát ho ale cesty zavedly do Brna. Kašík bere Kometu jako novou výzvu, ale doufá, že se s zahraničním angažmá neloučí natrvalo. My se na něho tak můžeme těšit v Kometě minimálně letošní sezónu.

Reprezentovat Českou Republiku začal už v jeho 16 a reprezentoval až do jeho 20 let. Celkově odchytal 21 zápasů s procentuální úspěšnosti 88,58 %.

Foto: Jiří Grulich

Komentujte