Domů Články Atmosféra utkání Kometa vs. Pardubice

Atmosféra utkání Kometa vs. Pardubice

Reprezentační pauza je za námi a na středeční utkání se těšilo opravdu hodně fanoušků. Mezi ně jsem patřil i já, Suk. Během příjezdu do středu Brna jsem si nemohl nevšimnout ucpaného Brna. Všechny uzly ve středu Brna pomalinku popojížděly a modrobílé barvy byly vidět úplně všude. Do DRFG Arény jsem tentokrát přišel pouhou půl hodinu před zápasem. Protože chodím na tribunu F myslel jsem si, že se v pohodě dostanu nahoru. Ostatně, tak jako v 90%. Bohužel, opak byl pravdou… Průchod nahoru byl ucpaný a většina Komeťáků měla problém mě pustit nahoru. Nejdříve to vypadalo, že dnes bude „plnej stadec.“ Nakonec jsem se nahoru doprostřed ale dostal včas a těšil se na vhození bully. Aréna se pomalinku zaplňovala a už od pohledu na ostatní tribuny bylo jasné, že dnes vyprodáno bohužel nebude. V „kotlu“ byly vidět na určitých místech velké mezery.

„Puk vhozen, utkání právě začalo!“
Něco mi tu ale nesedělo… Ve vzduchu nebylo cítit žádné napětí ani žádná hokejová nálada, tak jak to bývá při každém domácím utkání. Tribuna E se snaží rozeřvat celý stadion pokřikem „Jedeme Brno, jedeme,“ ale kupodivu celý stadion mlčí. Nikdo neskanduje, neřve, nenadává a ani netleská. Ihned se mi vybavila pokuta, kterou Kometa obdržela při utkání se Spartou od ČSLH.cz. Viz. odkaz zde.

Pokuta 50 tisíc a měsíční podmínka na uzavření tribuny E na jeden zápas.
Říkám si – „copak se Komeťáci poddali Pražským k****m a nebudou fandit vůbec? To přeci není možné!“ V hledišti úplné ticho a v dálce zněly pouze Čertovi bubny. Fanoušci, které znám osobně a kteří fandí každý zápas také mlčí! Vytahuji telefon a přidávám příspěvek s fotografií na náš Facebookový profil Fan Klubu – „Komeťáci vstávejte! …“(odkaz zde) Za malou chvíli se ukázal komentář od fanouška – A vy se divíte? Nevíme co můžeme fandit a co ne!

Atmosféra byla v kombinaci s děním na ledě doslova uspávající.
Kometa prvních deset minut na Pernikáře tlačila a místy je i motala. Na straně Pardubic byla vidět nervozita a strach. Přišla desátá minuta utkání a tým Pardubic zjistil, že Kometa sice tlačí, ale nestřílí žádné branky. Najednou se celá situace na ledě úplně překlopila. Fůra neproměněných šancí a pokažené přihrávky. Zbytečné kličky a kombinace místo jedné dobré střely. Tým Pardubic dostal společně s motivací i sebevědomí a Kometu na ledě zahnala „do kouta.“ Najednou na ledě nebyla vidět Kometa, ale už pouhé dvanácté Pardubice.

Stav 1:1.
Po třech třetinách motání, nevydařených střel, špatných nahrávek ze strany Komety a nulové atmosféry je stav 1:1. Je jasné, že bude následovat prodloužení. V prodloužení se Kometě velice daří a tak neztrácím naději a snažím se Kometu podporovat potleskem i hlasem. Kvůli faulu domácích jdou Pardubice do čtyř a do konce přesilové hry v prodloužení zbývá cca minuta a půl. Během bránění v naší třetině se některé tribuny přidávají ke kotlu a skandují „hoši bojovat!“ Zdá se, že se nám oslabení podaří ubránit, když v tom přijde dělová rána z prostředku od modré čáry od hostujícího hráče a Pardubice tak ukončují zápas a vezou si domů 2 body! Po obdržení branky se všichni fanoušci zvedají a rychle opouští za bouřlivého pískotu DRFG Arénu.

A závěrečná řeč, respektive vzkaz pro Vás?
NEBOJME SE! Nebojme se fandit! Nebojme se tleskat! Nebojme se podporovat kluky na ledě, protože bylo v tomto zápase dost poznat, že právě my jsme tím „šestým hráčem,“ který naší Kometě pomáhá k vítězství! Karel Holý nám sice udělil pokutu a zákaz fandit, ale pouze vulgárně! Nikoliv úplně! Máme tolik nádherných pokřiků, kde se nenadává a které nám závidí i samotná Sparťanská komise!
Pojďme si páteční domácí zápas proti Vítkovicím pořádně slušně užít a dokázat, že my se nevzdáme! My jsme totiž KOMETA BRNO!