Domů Hráči Fantom Komety Marek Čiliak odchází do Slovanu Bratislava!

Fantom Komety Marek Čiliak odchází do Slovanu Bratislava!

Jedna z aktuálně největších ikon brněnského hokeje. Největší opora týmu a dvojnásobný mistr. Slovák s modrobílým srdcem, který po nádherných pěti letech v Kometě končí.

Odchovanec ze Zvolena si doma na Slovensku zahrál v sezóně 2004/2005 pouze jeden zápas a to za starší dorost. Poté se ho chopil Libor Zábranský, tehdejší majitel a generální manažer Komety. Umožnil Markovi chytat v dresu brněnské Komety dvě sezóny za starší dorost a jednu sezonu za juniorku. Na další dvě sezóny se vrátil zpět do Zvolena. V sezóně 2007/2008 se vrátil zpět do Komety a vydržel v ní do roku 2010. Poté chytal v týmu HC Dukla Senica, HK Orange 20 a HK Nitra. Chytal také za Orli Znojmo, kteří hrají mezinárodní ligu EBEL.

Debutu v A-týmu Komety se dočkal v sezóně 2013/2014, kde spolupracoval se zkušeným brankářem Jiřím Trvajem a získal stříbrnou medaili za druhé místo v extralize. V následující sezóně získal s Kometou bronz. Po roční pauze bez medaile se Brno konečně dočkalo a po 51 letech získalo svůj 12. titul. V sezóně 2017/2018 pomohl Brnu obhájit rekordní 13.titul. Třeba si přiznat, že především i díky skvělému brankářovi Markovi získala Kometa svůj 13.titul. Od příští sezóny bude Marek Čiliak působit v KHL za slovenský tým HC Slovan Bratislava, kde podepsal roční smlouvu. Další ocenění 2014/15 a 2015/16 získal ocenění Zlatá helma SENCOR.

V roce 2015 dostal pozvánku do slovenské reprezentace, ale kvůli svému kritickému vyjádření proti vedení dostal od komise zákaz reprezentovat Slovenský národní tým na mistrovství světa. V roce 2018 si zahrál na MS a odchytal zde 5 zápasů s úspěšností 90%. V zápase proti České republice dokonce prokázal, že modrobílé srdce opravdu má. Když se v prodloužení jeho spoluhráč z Brna ( Martin Nečas) zranil a zůstal ležet na ledě, byl Marek první, kdo k němu přispěchal a volal okamžitě doktora. Nutno podotknout, že rozhodčí zápas v první chvíli nepřerušil. I přesto Marek okamžitě vyjel z brány a šel Nečasovi pomoc.