Home Články Hokejový život modrobílé dvanáctky

Hokejový život modrobílé dvanáctky

Leoš Čermák, nebo-li Lelin ( přezdívka v jeho rodném městě) , je rodák z Třebíče. S hokejem začínal jako malý na rybníku. Od svých 6 let však už stál na ledě zimního stadionu Sk Slavia Třebíč, kde v období 1997-2000 hrál 1.ligu. V sezóně 2000/01 působil ve Slávii pod vedením trenéra Růžičky se Šindlem. Téhož roku Slávie hrála play-off, kde Leoš vstřelil 2 góly. Medaili získal až o rok později, kdy byl vyměněn do Vítkovic za Josefa Štrauba. Ve finále Vítkovice podlehly pražské Spartě, a proto slavil alespoň to stříbro. V sezóně 2002/03 se vydal vyzkoušet ruskou KHL, kde rok působil v Novosibirsku. O rok později se Leoš vrátil na chvíli do Slavie, ale sezónu dohrál v Liberci. Za tygry vydržel hrát celkem 4 sezóny ( po zranění ramene a oka oděsel do Slavie a pak zas zpět) a nasbíral 85 kanadských bodů. S Tygrama hrál každý rok play-off, ale nikdy nevyhráli. V sezóně 2008/09 přestoupil do KHL, kde hrál za tým Savalet Julajev Ufa, se kterým si zahrál i Ligu mistrů. Když mu skončila smlouva, vrátil se zpět do Novosibirsku, kde odehrál 1 sezónu. V Rusku celkem odehrál 189 utkání a získal 97 bodů. V následující sezóně měl hrát v Sokole Kyjev, ale klubu hrozilo, že si KHL nezahraje, a tak podepsal smlouvu s týmem Torpedo Nižnij Novogrod. Když se blížil konec sezóny 2010/11, zranil se a sezóna pro něj předčasně skončila. Před novou sezónou 2011/12 podepsal smlouvu s brněnskou Kometou na 3 roky a působí v ní do dnes. Leoš toho s kometou,za 6 sezón jako kapitán, hodně dokázal. Získal s ní 1 bronz, 2 stříbra a hlavně 2 mistrovské tituly v sezónách 2016/17 a 2017/18. Celkově v extralize odehrál 763 zápasů. A v minimálně další sezóně si další zápasy za Kometu připíše.

Od roku 2007-2009 hrával každý rok přípravné zápasy a samozřejmě se účastnil také Euro Hockey Tour. Celkem odehrál 33 zápasů s bilancí 19 bodů ( 10 gólů a 9 asistencí).

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Nováček
Body:0
Tvoje_cestinarka

Nemohl by články psát někdo, kdo ovládá alespoň základy češtiny?