Domů Hráči Miláček publika Harry a jeho hokejová kariéra

Miláček publika Harry a jeho hokejová kariéra

Zkušený slovenský obránce , ale také miláček brněnského publika skvělý showman, přezdívaný „Harry,“ začínal s hokejem ve svém rodném městě Skalice. Ve svých 18 letech se rozhodl jít jinou cestou a zkusil své štěstí v zámoří, kde hrál v mládežnické soutěži QMJHL za Rimouski Oceanic. Odehrál zde 2 sezóny (2000/01-2001/02) a připsal si 124 bodů a 398 trestných minut. V roce 2001 byl draftován týmem Florida Panthers ve 3.kole.

Díky svým skvělým výkonům se dostal do ligy AHL do týmu Lowell Lock Monsters (záložní tým NJ Devils). V další sezóně si díky dobrým výkonům za Monsters vybojoval pozvánku do Carolina Huricanes. Ve své první sezóně zde odehrál 41 utkání. V sezóně 2003/04 strávil více času na ledě Monsters a do Caroliny se vrátil pouze 2x.
6. června 2004 byl vyměněn do Anaheimu za brankáře Martina Gerbera. Bohužel si za tento tým nezahrál ani jeden zápas a zůstal v soutěži AHL, avšak nastoupil za tým Cinciniti Mighty Ducks. Z Ducks byl poslán na listinu volných hráčů, odkud si ho v roce 2005 stáhli Ottawa Senators. Za Ottawu odehrál pouze 2 utkání a většinu sezóny tak působil na farmě Binghamton Senators. Poslední zastávkou v jeho cestování byl tým Bridgeport Sound Tigers v AHL.

Po svém návratu se Tomáš usadil v České republice, přesněji ve slévárenském městě Třinec. Za Oceláře odehrál 3 sezóny, kde nasbíral 49 kanadských bodů. V roce 2010 přišel Tomáš do Brna a zůstal zde 2 sezóny. V následujících 2 sezónách hrál za Budějovice a Chomutov, zkusil to i ve Vítkovicích, ale nakonec se opět vrátil tam, kde je nejlíp – do Komety. Doufejme, že se nám tu už usadil a zůstane tu i se svou skvělou ženou a dvěma dcerami co nejdéle. S Kometou si zahrál 2x i play-out.

V Kometě celkově působil krásných 7 sezón a získal 4 medaile2x zlato, 1x stříbro1x bronz. Patří také mezi největší bojovníky a to nejen v Kometě! V play-off všem dokázal, že ani oslabení nejsou jeho slabá stránka. Teď už jen můžeme doufat, že přidá ke své krásné sbírce ZLATÝ HATTRICK, protože v sezóně 2018/2019 nastoupí opět do obrany Komety!

V roce 2000 si zahrál na MS do 18 let, kde odehrál 6 zápasů a připsal si 2 body za asistenci. 2001 a 2002 si zahrál MS do 20 let. Dohromady zde odehrál 14 zápasů a připsal si 1 bod.

Zajímavosti

Přezdívka „Harry“ ho provází už od dětství, kdy se tak říkalo jeho staršímu bratrovi. Tomovi pak začali říkat „malý Harry“ a tak mu to zůstalo až do dospělosti. Mezi Tomovi oblíbené nápoje patří VODA COCA-COLA, což by nikdo z nás nečekal… 🙂 Při oslavách ale udělal  výjimku a oba brněnské tituly oslavil výtečně! Kromě tohoto všeho je Tomáš i skvělý moderátor! Ostatně, podívejte se na krátký sestřih ze Zelného trhu sami.