Home Články Návrat Schause do extraligy

Návrat Schause do extraligy

Nicholas Schaus, americký obránce, začínal s hokejem v americkém Buffalu, odkud také pochází. Mnoho let odehrál v nižších juniorských soutěžích. Začínal v týmu River City Lancers (USHL),převážně hrál ale v AHL (158 zápasů a 38 bodů), kde oblékal dres Worcester Sharks, Syracuse Crunch a Norfolk Admirals. Do Evropy odcestoval v sezóně 2013/14, kde se připojil k Norskému týmu Stravanger Oilers, kteří se mimo to letos účastní Ligy mistrů.

Hned po prvním roce v Evropě na sebe upozornil, odehrál 50 zápasů s bilancí 15 gólů a 34 asistencí a pomohl svému týmu vyhrát mistrovský titul, který je doposud jeho jediný v kariéře. O rok později však odcestoval do Německa, kde oblékal dres týmu Grizzly Adams Wolfsburg (DEL), kde odehrál 54 zápasů s bilancí 3 gólů a 14 asistencí. Přes cestu do české extraligy to vzal ještě přes rakouský tým HC TWK Innsbruck (EBEL), kde za 53 zápasu nasbíral 33 bodů.

Následující sezónu (2016/17) oblékal dres Pardubic, kde odehrál 62 zápasů s bilancí 9 gólů a 37 asistencí. Za Pardubice si zahrál i Ligu mistrů, kde odehrál 4 zápasy s bilancí 2 gólů a 2 asistencí. Jeho výkony mu zajistily místo nejproduktivnějšího hráče celého týmu. Následující ročník působil v KHL, kde oblékal dres ruského Magnitogorsku a poté i čínského Kunlunu. Letošní sezónu trávil ve Slovan Bratislava, který mu doporučil jeho kamarád Filip Novák, ale kontrakt byl nakonec ukončen. Nicholas se tak rozhodl vrátit zpět do české extraligy a my ho můžeme letošní sezónu vidět v modrobílém dresu.

Úspěchy a ocenění

2006/07 Nejlepší obránce USHL (Omaha Lancers)

2006/07 Nejproduktivnější obránce USHL (Omaha Lancers)

2013/14 Vítěz Kontinentálního poháru (Stravenger Oilers)