Domů Hráči Ochránce brněnské svatyně Marek Langhamer a jeho kariéra

Ochránce brněnské svatyně Marek Langhamer a jeho kariéra

Marek Langhamer – Rodák z Moravské Třebové, který bude příští sezónu krýt záda týmu Kometa Brno. Jako malý s hokejem začínal ve svém rodném městě. Od roku 2008 však začal hrál za Pardubice, kde působil 4 sezóny s občasným hostováním v týmu HC Chrudim. Od sezóny 2012/2013 působil v zámořských soutěžích. Většinu času v zámoří hrál v nižších soutěžích, kde bezpochyby nasbíral cenné zkušenosti. Přesto si 2 zápasy zahrál v NHL za Arizonu. V téže sezóně se přesunul do týmu Medicine Hat Tigers (WHL). Odchytal zde 3 sezóny a v zámoří zůstal na 6 let. V sezóně 2016/2017 odešel na farmu Tucson Roadrunners (AHL), kde odchytal 21 zápasů. Následně se vrátil do své rodné země, kde má celou rodinu. Marek dostal hodně nabídek v České republice, ale mezi prvními a hlavními týmy byla Kometa Brno, se kterou podepsal kontrakt. Velkou roli výběru hrálo i to, že má v Brně rodinu. V sezóně 2017/2018 za Brno celkem 9 utkání a připsal si 2 čistá konta. Příští sezónu se na něj můžeme těšit na pozici brankářské jedničky.

Od svých šestnácti let reprezentoval Český národní tým. V národním týmu se vyskytoval do svých dvaceti let. Celkově odchytal 33 zápasů s 90% úspěšností. V sezóně 2011/2012 si dokonce připsal 1 asistenci.

Připojte se do diskuze

Pro vložení komentáře se prosím přihlaste