Domů Rozhovor Open Air očima brankáře Techniky Brno

Open Air očima brankáře Techniky Brno

Pavel Jekel je brankářem druholigového klubu VSK Technika Brno. Svoji kariéru začal v mládežnických oddílech Komety Brno. V roce 2013 se zúčastnil MS hráčů do 18-ti let. Jako třetí gólman mnoho prostoru na ledě nedostal, ale i tak to pro něj byla veliká zkušenost. Nyní zažil další velký zážitek za Lužánkami.

Hokejové hry 2016 jsou v Brně velkou událostí, připravovali jste se na utkání s Hodonínem nějak speciálně?

Připravovali jsme se na zápas jako na každý jiný s tím, že chceme vyhrát.

Jak jste snášel zimu?

Zima mi až tak nevadila, zahřívala mě touha po vítězství.

Divácký rekord sice nebyl překonán, ale na stadion dorazilo přes čtyři tisíce lidí. Jak hodnotíte atmosféru?

Bohužel hodonínští fanoušci byli hlasitější, ale užíval jsem si to moc. Byla super atmosféra a pro mě osobně je to veliký zážitek.

Panovala v kabině před utkáním nervozita?

Někteří spoluhráči byli lehce nervózní, ale jak se šlo na led, ze všech nervozita opadla.

Máte před zápasem nějaké oblíbené jídlo?

Nemám oblíbené jídlo, když na něco mám chuť, tak to si většinou před zápasem dám.

V Brně bylo večer -8°C. O kolik vrstev oblečení navíc jste si vzal?

Na rozbruslení jsem měl navíc rolák a šálu. Ještě jsem přemýšlel nad čepicí, ale nakonec mi spadla i šála, takže nakonec jen ten rolák.

Jak byste zhodnotil kvalitu ledu?

Ze začátku mě přišlo, že mám tupé brusle. Kluci říkali, že je to tím, jak led praská, ale nakonec jsem to zvládl.

I díky Vašim skvělým zákrokům vyhrála technika 1:0. Navíc jste byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Jaké máte pocity ze zápasu?

Ze zápasu mám jen ty nejlepší pocity, ale jede se dál. Ještě není konec, pořád se hraje o postup a o umístění, proto musíme hodit vše za hlavu a soustředit se na další zápas.