Home Rozhovor Rozhovor s útočníkem Adamem Gajarským

Rozhovor s útočníkem Adamem Gajarským

9634
0
SHARE

Pro začátek nám prosím Adame řekni, jak si se vlastně dostal k hokeji, kdo Tě k němu přivedl a v kolika letech si poprvé obul brusle?
K hokeji mě přitáhl můj táta. Mám nevlastního staršího bráchu, který hrál hokej. Bohužel skončil
a táta chtěl mít hokejistu alespoň ze mně, tak mě asi ve dvou letech vzal na zimák a tak jsem u hokeje zůstal dodnes.

Tím „zimákem“ myslíš ještě Lužánky?
Nene, myslím tím Hokejovou halu na Úvoze. Tam jsem odehrál pár treninků a ve třech letech jsem pokračoval za Kroměříž, kam jsem se zároveň přestěhoval.

Tak jako každý mladý hokejista má svůj vzor, jaký je ten Tvůj?
Je jich určitě víc. Skvělých a zkušených hokejistů je v dnešní době už docela dost, ale líbí se mi jak hraje Sidney Crosby, Connor McDavid Alexandr Ovečkin.

Jaký je Tvůj hokejový sen? V jaké hokejové lize nebo za jaký tým by si chtěl hrát?
Tak samozřejmě bych chtěl hrát jednou v NHL. Co se týká týmu, tak je mi to v podstatě jedno.
Byl bych určitě spokojený v kterémkoli NHL týmu.

Jaký je to pocit, když Ti přijde pozvánka do České hokejové reprezentace?
Je to něco úžasného… Myslím si, že je to pro každého hráče velká čest si zahrát za nároďák a reprezentovat Českou republiku a já byl moc nadšenej, že jsem byl pozvanej a mohl jsem nastoupit do zápasu.

Byly jste na reprezentaci v kabině dobrá parta? Byl si s trenérem Davidem Brukem spokojen?
Myslím si, že máme neskutečně skvělou partu a že si všichni navzájem výborně rozumíme. Nikdy jsem neměl s žádným trenérem žádný problém, takže jsem byl spokojen.

Takže Tvé vzpomínky na reprezentaci máš jaké?
Řekl bych, že v podstatě dobrý. Jsem hrozně moc rád, že jsem tam mohl s klukama být a už jen to, že jsme měli tak super partu bylo ještě lepší. Jen je škoda, že se nám nepodařilo vybojovat alespoň to třetí místo, ale tak třeba to příště vyjde…

Máš nějaký vtipný moment z Vaší kabiny na mistrovství světa?
Určitě jich bylo dost, ale myslím si, že co se má stát v kabině, tak tam má zároveň i zůstat. 🙂

Byl si rád, když tě oslovila Kometa, aby si nastoupil do utkání za A tým?
Samozřejmě… Tady v Brně je to úplně neskutečný a jsem hrozně moc rád, že jsem dostal tu šanci a byl bych strašně moc rád, kdybych ji dostal znovu. Zahrát si před brněnským publikem Komety je úplně neuvěřitelný a v takové skvělé a profesionální sestavě jako má Áčko to je obrovská zkušenost.

Slavili jste s klukama titul Mistra republiky dlouho?
Ano, slavili jsme dlouho. Bylo to nádherný a myslím si, že tento moment zůstal v hlavě každému z nás.

Se kterým spoluhráčem si na ledě rozumíš nejlépe?
Myslím si, že to je vyvážený, ale co si vzpomínám, tak jsem si dost na ledě rozuměl s Kraťasem(Petr Kratochvíl) a Mlynym(Tomáš Mlynář). To nám spolu sedlo dobře…

Jaké jsou pocity, když máš nastoupit poprvé do kabiny, kde se všichni hráči navzájem znají a ty si mezi nimi v partě „nováčkem?“
Není to nic příjemného, abych pravdu řekl… Záleží taky na klucích a celé kabině, jak tě mezi sebe vezmou. Když jsem šel šel poprvé na trénink s chlapama s Áčkem, tak jsem měl z toho hroznej strach a bál jsem se do té kabiny jenom vstoupit, protože jsem měl ke klukům obrovský respekt. Ale myslím si, že když se chováš slušně, nejsi arogantní, nejsi nepříjemný a slušně je pozdravíš, tak si Tě kluci mezi sebe vezmou do party.

Jak hodnotíš fanoušky týmu HC Kometa Brno? Je něco, co by si jim i vytkl?
Není jim co vytknout, jsou prostě nejlepší. Jak jsem už říkal, tak tady v Brně je to neskutečný, jak žije celé Brno hokejem a co dokáže vytvořit za atmosféru. Nikde v republice a snad i v celé Evropě lepší fanoušky nenajdeme. Je to tu opravdu úžasný a moc si toho vážím.

Byl by si radši za postavení nového hokejového stadiónu za Lužánkami nebo na Brněnském výstavišti?
Bohužel jsem stadión za Lužánkami nezažil, takže k němu citovou vazbu nemám, ale skrz fanoušky pevně věřím v Lužánky.

Vzpomínáš si na svůj „nejlepší“ trapas na ledě?
Snažím se na své trapasy zapomenout a naštěstí se mi to i daří, ale když se zeptáte kluků z týmu, tak si určitě vzpomenou a hodně rádi to prozradí 🙂 🙂

Chtěl by si něco vzkázat Kometě a fanouškům?
Určitě ano. Přeji Kometě, aby se příští sezónu podařilo „udělat“ zlatý hattrick! Hrozně moc by si to tu kluci i fanoušci zasloužili a doufám, že se to povede. Fanouškům bych chtěl moc moc poděkovat a poprosit je, aby byly i nadále pořád stejní, protože jsou úplně neskuteční!

Adame, moc díky za Tvůj čas a ochotu. Za fanoušky bych Ti rád popřál co nejlepší úspěchy v Tvojí hokejové kariéře. Žádná zranění, plno bodů a hodně úspěchu jak v hokeji, tak Tvém osobním životě. ????