Domů Rozhovor Rozhovor s útočníkem Janem Süssem

Rozhovor s útočníkem Janem Süssem

Kometa se může pyšnit velmi silnými ročníky 1999. A právě v tomto roce se narodil šikovný útočník Jan Süss. Rodák z Letovic působí v brněnské Kometě od nejmenších let a je odchovancem klubu. Začínal v přípravce tehdejšího Ytongu Brno, po sloučení s Kometou prošel všemi mládežnickými kategoriemi. V roce 2017 nastupoval stabilně za juniorku, postupně se také ukazoval mezi muži.

V roce 2017 odehrál několik přípravných zápasů za áčko brněnské Komety, nakoukl i do prestižní mezinárodní soutěže Ligy mistrů.

Honzo, jaké si měl pocity, než si nastoupil do prvního zápasu v Lize mistrů a jak se ti tam celkově hrálo?
Byl jsem trochu nervózní, ale na druhou stranu jsem se hrozně těšil, navíc to bylo doma takže jsem si ten zápas a celkově celou ligu mistrů moc užil.

Jak hodnotíš své výkony v Lize mistrů a si spokojený s konečným umístěním Komety?
Jsem moc rád, že jsem dostal šanci a mohl si ligu Mistrů zahrát a myslím, že čtvrtfinále je dobrý úspěch a určitě nám to všem dalo hodně zkušeností.

Na finském ledě v Jyväskylä si zaznamenal svůj hattrick, jaké si měl v tu chvíli pocity?
Byl to asi nejúžasnější pocit v mojí kariéře, bylo to neskutečný. Neuvěřitelný zážitek…

Žádný fanoušek si nemohl nevšimnout, že pracovat s hokejkou opravdu umíš. Zejména při střelách z bekhendu. Je to čistá náhoda nebo bekhend nějak speciálně trénuješ?
Už od mala jsem měl bekhend docela dobrý, takže na něm pracuji na tréninku a snažím se ho ještě vylepšit, abych si pak v zápase na střelu bekhendem mohl věřit.

Co byl pro Tebe nejkrásnější zážitek na který určitě jen tak nezapomeneš?
Tak určitě je to ten hattrick v lize Mistrů a první start v extralize.

Vzpomínáš si, kdo byl pro Tebe v Tvém hokejovém dětství největší motivací? Kdo je dnes Tvým vzorem?
Pro každého malého hokejistu byl vzorem Jaromír Jágr a každý chtěl dokázat to, co dokázal on. Dnes je mým vzorem Alexandr Ovečkin.

Proč sis vybral zrovna číslo 64? Máš k němu nějaký citový vztah?
Letos jsem vystřídal už spoustu čísel. V juniorce jsem si vybral číslo 8 právě kvůli Ovečkinovi. Ostatní čísla mi byli přiděleny – #22 v CHL, #29 v extralize a v Třebíči právě #64.

Když si se dozvěděl, že během následujících dnů nastupuješ do Áčka Komety, jaké si měl pocity?
Ty nejlepší pocity! Už od mala, co jsem přišel do Komety jsem snil o tom, že si zahraji za Áčko.

Na který gól vzpomínáš nejvíc a proč právě na ten?
Asi na ten první extraligový, protože byl asi z těch co jsem dal za Áčko nejhezčí a navíc před domácím publikem, což bylo super!

Jaké jsou pocity, když máš nastoupit poprvé do kabiny, kde se všichni hráči navzájem znají a ty si mezi nimi v partě „nováčkem?“
Tak poprvé jsem byl nervózní, ale kluci v Áčku Komety i v Třebíči mě hned velmi dobře přijali.

Jak hodnotíš fanoušky týmu HC Kometa Brno? Je něco, co by si jim i vytkl?
Rozhodně jsou to nejlepší fanoušci v extralize a vůbec před kterými jsem si kdy mohl zahrát. Užil jsem si každý domácí zápas! Není nic, co by se jim dalo vytknout.

Jaký je Tvůj hokejový sen? V kterém týmu by sis chtěl jednou zahrát?
Můj sen je, se dostat stabilně do Áčka Komety a určitě jako každý hokejista si zahrát NHL. Od mala jsem fandil Chicagu Blackhawks, takže by bylo hezký si zahrát alespoň jednou právě tam.

Vzpomeneš si na závěr na nějaký vtipný moment z kabiny? ????
Teď mě nic konkrétního zrovna nenapadá, ale stačí, když je v kabině Záťa a o zábavu je postaráno ????

Honzo, za všechny fanoušky Ti chceme popřát hodně štěstí v Tvé hokejové kariéře. Žádná zranění, plno bodů a hodně úspěchu jak v hokeji, tak Tvém osobním životě. ????