Domů Hráči Snajpr Alex Mallet pokračuje v Kometě!

Snajpr Alex Mallet pokračuje v Kometě!

Jak říká zámořské kanadské pravidlo – když žijete v Québecu, hrajete hokej. Jako malý měl Alex příliš mnoho energie a tak se musel začít věnovat nějakému sportu… Vybral si hokej. Alex je kanadský útočník pocházející z městečka Amqui. S hokejem začínal za tým Collége Notre-Dame Albatros. V roce 2012 byl v druhém kole draftován týmem Vancouver Canucks (NHL). V roce 2015 hrál za tým EHCL Kalamazoo Wings. V tomto týmu si připsal za 72 zápasů celkem 23 gólů a 34 asistencí! V roce 2016 začal hrát za Pardubice, kde odehrál 36 utkání. Za Pardubice vstřelil 1 gól a 6x přihrál na vstřelené branky.

Alex měl v plánu dohrát sezónu za Pardubice, kde se mu oproti Kometě vůbec nedařilo. I proto ho oslovil právě Libor Zábranský a zajistil mu pokračování v nejprestižnějším klubu České republiky! V průběhu sezóny 2016/17 tak odešel do brněnské Komety! Svůj první zápas za Kometu si zahrál 27.1.2017 a svůj premiérový gól vstřelil hned o 2 dny později, tedy 29.1.2017. Alex v Kometě za sezónu 16/17 nasbíral 11 bodů za 22 zápasů. Prokázal, že je velký bojovník, který se dokáže prosadit i ve vlastním oslabení. Na konci sezóny 16/17 se s Kometou mohl radovat z mistrovského titulu i z oslav na Zelném trhu. V sezóně 2017/18 patřil k nejdůležitějším hráčům. Byl uplatněn hlavně v útoku a při nájezdech, ale také v oslabení ukázal, že když je na ledě Alex – soupeři se můžou bát! Odehrál všechny zápasy v play-off a na konci sezóny se s týmem mohl opět radovat z dalšího titulu.

V sezóně 18/19 nastoupí Alex Mallet opět v útoku Komety a už teď s ním Libor Zábranský počítá i na trestná střílení!