Home Články Statistiky hokejového navrátilce Václava Karabáčka

Statistiky hokejového navrátilce Václava Karabáčka

Šikovný český hokejový útočník, který prokázal své hokejové dovednosti ve čtrnácti letech, když v sezóně 2010/2011 hrál za mladší dorost hokejového týmu Letňany. Odehrál zde 22 zápasů s celkovou bilancí 30 bodů (18 vstřelených gólů a 12 asistencí)! V následující sezóně získal zkušenosti staršího dorostu, kde si za 25 zápasů připsal nádherných 29 bodů (15 vstřelených gólů a 14 asistencí). Zbytek sezóny odehrál za mladší dorost. Právě tam se mu totiž povedlo za 32 zápasů získat neskutečných 104 bodů (61 vstřelených gólů a 43 asistencí). I díky tomu se stal v extralize mladšího dorostu nejlepším střelcem a také nejproduktivnějším hráčem.

Z Prahy se postupem času přesunul za sbíráním dalších nových zkušeností na hokejovou akademii v rakouském Salzburgu. Poté přestoupil do týmu Gatineau Olympiques, který je součástí Kanadské juniorské hokejové ligy (QMJHL). V téže soutěži hájil také barvy týmu Baie-Comeau Dakar a Moncton Wildcats. Poté se přestěhoval do zámoří, kde ho draftovalo na 49.místě Buffalo. Působil zde v juniorských soutěžích celkem 5 let. Ale zkušenosti v NHL zatím nezískal.

V uplynulých dvou letech působil na farmách Sabres v Rochesteru (AHL), kde odehrál za dvě sezóny dohromady 24 zápasů s bilancí 8 bodů (3 vstřelené góly a 5 asistencí). Následně však odehrál 28 zápasů za tým Cincinnati Cyclones (ECHL) a 9 zápasů za Elmir (ECHL). Dohromady zde nasbíral 16 bodů (5 vstřelených gólů a 11 asistencí). Za poslední dvě sezóny býval Václav bohužel zraněný. Díky zranění odehrál dohromady pouze 61 utkání.

Od sezóny 2018/2019 jej můžeme vídat v modrobílém dresu brněnské Komety. V letošní sezóně zatím za Kometu odehrál 4 utkání v extralize a 1 utkání v Lize mistrů, kde si připsal bod za asistenci.

Už v jeho juniorských letech byl součástí národního týmu. V roce 2013 si zahrál memoriál Ivana Hlinky, kde s jeho týmem vybojovali bronzové medaile. O rok později téměř stejná parta kluků získala s kategorií U18 stříbrné medaile na Mistrovství světa v hokeji ve Finsku. Tento rok se zúčastnil kempu v Přerově, kde se potkal mimo jiné i s dalšími hráči Komety – Radim Zohorna a Jan Štencel. Dostal se tak do širšího výběru Miloše Říhy, který je novým koučem reprezentace.