Domů Hráči Útočník Martin Bakoš posílí Kometu!

Útočník Martin Bakoš posílí Kometu!

Slovenský útočník, rodák ze Spišskej Novej Vsi, kde také s hokejem začínal jako dorostenec a později junior. Od sezóny 2007/2008 začal hrát za Hc Slovan Bratislava a v sezóně 2009/2010 působil střídavě v HK Orange 20. Od sezóny 2010/2011 byl stabilním hráčem Slovanu. V roce 2014 začal hrát za Hc Bílí Tygři Liberec, kteří zrovna bojovali v baráži o záchranu. O rok později s nimi vybojoval svůj první mistrovský titul (v 6.finálovém zápase vstřelil v 86.minutě vítězný gól).
Po dvou odehraných sezónách v české extralize ho angažoval nováček KHL – Červená hvězda Kchun-lun Peking, kde si zahrál i se svým krajanem Tomášem Marcinkem. Za sezónu 2016/2017 v dresu Kchun-lunu nasbíral celkem 23 kanadských bodů z 52 zápasů. Kvůli příchodu kanadského trenéra se po jedné sezóně vrátil zpět k Tygrům.
V roce 2010 byl nominován na Ms do 20let, kde odehrál 6 zápasů (2góly,2asistence). Letos ho Ramsey, slovenský trenér, nominoval na Ms v Dánsku, kde hrál i s Marcelem Haščákem a Markem Čiliakem. Za Slovenský národní tým tak odehrál celkem 6 zápasů, avšak bodoval až v posledním zápase, proti Bělorusku, kde vstřelil 2 góly a připsal si 2 asistence. Odletěl i na Zimní Olympijske Hry do Pchjongjangu, kde vstřelil 1 gól a měl 1 asistenci.
V České republice Martin zatím odehrál 176 utkání s bilancí 52 gólů a 62 asistencí.
Od příští sezóny se tak na novou slovenskou posilu můžeme těšit v Brně.