Domů Hráči Útok Komety posílí zkušený Peter Mueller

Útok Komety posílí zkušený Peter Mueller

Peter je americký útočník z Bloomingtonu-Minnesota, kde s hokejem začínal. Nejprve hrál v univerzitních týmech a postupně se propracoval do mládežnických reprezentací. Pravidelně hrával v kategoriích U16, U17, U18 a U20. V sezóně 2004/05 slavil titul mistra světa a o rok později slavil bronz. Díky svým stabilním výkonům si získal pozornost NHL a v roce 2006 byl vybrán na 8. místě draftu. V první sezóně si zahrál za Phoenix, kde doslova zazářil a patřil ke klíčovým hráčům. Za 81 odehraných zápasů si připsal 54 bodů ( 22 gólů a 32 asistencí). K datem, o kterých bychom měli rozhodně také vědět, patří 7. listopad 2007. Tento den totiž zaznamenal Peter svůj první hattrick v NHL proti Anaheimu. Po třech sezónách v dresu Coyotes odešel do Colorada. O 3 roky později odešel na Floridu.
V obou týmech se potkával i s českými hráči. V Evropě hraje od sezóny 2013/2014. Dva roky hrál v Klotenu ( Švýcarsko), rok v Malmö (Švédsko). Poté se vrátil do AHLProvidence Bruins, ale po roce zakotvil v Salcburku, který hraje EBEL. Ve svém posledním angažmá nasbíral více bodů než měl odehraných zápasů (57 zápasů- 19 gólů a 42 asistencí = 61bodů).

Jak již bylo zmíněno, Peter jako mladý svou zemi reprezentoval několikrát. 2x se také účastnil světových šampionátů dospělých. V roce 2008 hrál v Québecu a Halifaxu, kde hájil barvy USA. V roce 2014 byl součástí MS v Bělorusku. Bodoval také v utkání proti Česku, kde si připsal 3 asistence, na výhru jim to ale nestačilo. I přesto, že měl Peter nabídek více, vybral si Kometu.
V průběhu července se přidá k brněnské Kometě a my se na něj od září můžeme těšit v modrobílém dresu.