Home Hráči Už jen Baltazar a Melichar. Elitní útočník LUKÁŠ KAŠPAR míří do Komety!

Už jen Baltazar a Melichar. Elitní útočník LUKÁŠ KAŠPAR míří do Komety!

Lukáš Kašpar je český útočník odchovaný v Litvínově, kde s hokejem začínal. V Litvínově odehrál 2 sezóny. V roce 2004 byl draftován v prvním kole týmem San Jose a tak odešel do zámoří. 2004-2005 hrál v OHL lize za tým “Ottawa 67’s”. Následující 3 sezóny působil v AHL a v roce 2008 začal hrát v NHL za tým San Jose Sharks. Za Sharky odehrál pouze 16 zápasů, jinak působil v nižších soutěžích. Od roku 2010 působil v KHL. Nejprve strávil 2 sezóny v Barysu Astana, poté přestoupil do Doněcku. V sezóně 2014/15 začal hrát za HC Jugra Chanty-Mansijsk (Rusko), v jejím průběhu se však vrátil do Kärpätu, kde vyhráli ligu a získal tak zlato. V sezóně 2015/16 působil v HC Slovan Bratislava (KHL) a následující sezónu hrál za OHK Dynamo Moskva. V roce 2017 se vrátil zpátky do Slovanu, kde sezónu nedohrál kvůli svému zranění a plánované operaci – šlo o zranění kyčle, ke kterému došlo v osobním souboji při přípravě na sezónu proti Zlínu. I přesto Lukáš odehrál v letošní KHL 46 zápasů a připsal si 21 kanadských bodů. Sezóna tím pro něj bohužel skončila.

Na MS juniorů v roce 2005 získal bronz.
Svůj premiérový zápas v reprezentaci si zahrál proti Slovensku 15. prosince 2009 v Košicích. V roce 2010 na Ms v Německu odehrál za národní tým 9 zápasů a připsal si 3 body (2 góly a 1 asistence) a mimo to získal zlato. Účastnil se i MS 2012 ve Finsku a Švédsku, kde český národní tým skončil 3. Lukáš zde odehrál 7 zápasů a připsal si bod za asistenci. V roce 2016 hrál na Ms v Rusku, kde odehrál 8 zápasů a připsal si 5 bodů ( 4 góly a 1 asistence). Na letošní Ms dojet nemohl kvůli své plánované operaci.

V sezóně 18/19 podpoří Lukáš Kašpar KOMETU BRNO.