Aktuality

oficiální stránky

Soutěž pro žáky základních a středních škol

Na podporu kampaně statutárního města Brna „DARUJME KREV PRO BRNO“ startuje již 5.2.2021 literárně výtvarná soutěž, určená žákům základních a studentům středních škol s názvem „Darování krve očima dětí a mládeže“. Záštitu nad ní přijala primátorka statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková.

V rámci prvního ročníku soutěže jsme oslovili žáky a studenty vybraných brněnských základních a středních škol s cílem, zapojit je do soutěže. Jejich úkolem bude grafickou nebo písemnou formou vyjádřit vlastní pocity, myšlenky či názory na téma krve jako nejdůležitější lidské tekutiny, její nezbytnosti, potřeby a otázky jejího darování, dárců krve a lidské pomoci. Cílem soutěže je pěstovat a upevňovat u dětí a mladých lidí nejen přijetí odpovědnosti za vlastní zdraví, ale i přijetí odpovědnosti za pomoc druhým lidem, kteří v daný moment tuto pomoc potřebují.

Motivací k jejich zapojení se do soutěžního klání je řada zajímavých cen, které do soutěže věnovali její partneři z řad brněnských fanoušků, hudebníků včetně statutárního města Brna.

Výběr nejlepších prací bude prováděn ve třech úrovních, přičemž první úroveň představuje školní kolo výběru. Vyhlášení vítězných prací a jejich autorů proběhne nejpozději do 20. 5. 2021 při slavnostním předání cen.

Do hlasování o nejlepší dílo se budete moci zapojit i vy. Současně totiž připravujeme výstavu nejlepších žákovských a studentských prací, v rámci které bude probíhat hlasování veřejnosti o absolutního vítěze soutěže.  

Bližší informace o soutěži a jejím průběhu najdete na webových stránkách organizátorů www.darujmekrev.brno.cz a www.daruj-krev.cz.

Konečné výsledky soutěže budou rovněž zveřejněny na našich webových stránkách. 

Přátelé, kamarádi, Komeťáci,

Kvůli aktuální situaci s Covid-19 se brněnské nemocnice totiž potýkají po znovuobnovení operací s nedostatkem krve a budou potřebovat každou naši pomoc.

Na darování nejcennější tekutiny opravdu nic není, a navíc tím pomůžete spoustu lidem zachránit zdraví či život.

A nyní máme tu možnost všichni a společně můžeme ukázat všem, že fanoušci Komety mají srdce na pravém místě a společně s hudebníky jsou připraveni pomoci těm, kteří to potřebují.

Opravdu se nemáte čeho bát, darovat krev a zachránit tak lidský život je mnohem snazší, než si myslíte. A ten pocit, že jste někomu pomohli, je k nezaplacení. Každý Komeťák je v nemocnici vítán. I v krevní bance Kometě fandí jako správný modrobílý fanoušci, takže budete v dobrých rukách. Proto neváhejte a přijďte pomoc.

Podmínky pro dárcovství krve

Základní podmínky:

  • Věk 18-65 let, prvodárci do 60 let
  • Hmotnost nad 50 kg
  • Platné pojištění v ČR na kompletní péči
  • Dlouhodobý pobyt v ČR
  • Platný občanský průkaz
  • Plynulá komunikace a plné porozumění v češtině
  • Plná zdravotní způsobilost
  • Nerizikové chování stran výskytu infekčních chorob (AIDS, žloutenky, …)

Budete potřebovat:

  1. Kartičku zdravotní pojišťovny
  2. Občanský průkaz

24 hodin před odběrem: nepít alkohol, hodně tekutin, večer omezit tučnou stravu, ráno lehká snídaně a hodně tekutin.

Více informací se dozvíte na webu www.daruj-krev.cz