Aktuality

Výroční členská schůze

tímto oznamujeme členské základně, že ve středu 13. 10. 2021 od 18:00 hod v restauraci Semillaso se konná řádná členská schůze (náhrada za loňskou, kterou jsme kvůli COVID-19 nemohli uskutečnit).

Program schůze:

1. Rezignace stávajícího vedení a kontrolní komise FAN KLUBU HC KOMETA BRNO, z. s.

2. Nominace kandidátů do vedení spolku a kontrolní komise

3. Volba nového vedení a kontrolní komise

4. Zpráva o činnosti spolku

5. Diskuse

Všichni stávající členové obdrží do svého e-mailu tuto pozvánku.

Na schůzi je možné uhradit členský příspěvek na další sezónu.

Za vedení spolku

Frantino a Pája

Soutěž pro žáky základních a středních škol

Letos v únoru odstartovala výtvarně literární soutěž s názvem „Daruj krev očima dětí a mládeže“. Do soutěže se zapojili žáci základních a středních škol. Úkolem bylo výtvarně či literárně vyjádřit svoji myšlenku, proč je dobré darovat krev. Celkem se soutěžilo v 7 kategoriích rozdělených dle věku účastníků a formy uměleckého ztvárnění tématu. Do prvního postupového kola bylo předáno celkem 70 prací, které vybrali garanti zapojených škol. V druhém kole zástupci pořadatelů, Magistrátu města Brna, Fakultní nemocnice Brno a Fakultní nemocnice u svaté Anny vybrali v každé kategorii dalších 5 postupujících děl. 3 vítězná díla v každé kategorii v posledním kole výběru určili samotní ambasadoři projektu „DARUJME KREV PRO BRNO“ Adam Ondra s Lucií Šafářovou společně s Mgr. Petrem Hladíkem, 1.  náměstkem primátorky města Brna.

Soutěžní žákovské a studentské práce, i mnoho dalšího, budete moci shlédnout na výstavě věnované bezpříspěvkovému dárcovství krve, která bude probíhat od 1. 6. 2021 v Urban centru na Staré radnici, Mečová 5 v Brně. V rámci zahájení této výstavy proběhne v 15,00 hod. vyhlášení vítězných prací a jejich autorům budou z rukou Mgr. Petra Hladíka, 1. náměstka primátorky města Brna předány ceny a dárky od partnerů soutěže.

Jelikož práce dětí nás všechny mile překvapily, rozhodli jsme se otevřít hlasování o Cenu veřejnosti, do kterého budou zařazena všechna soutěžní díla, která postoupila ze školních kol. Hlasování se můžete zúčastnit buď na webu www.daruj-krev.cz, nebo můžete využít hlasovacích lístků, které budou k dispozici ve výstavních prostorách Urban centra. Hlasovat můžete od 1. 6. 2021 do 15. 6. 2021, kdy bude hlasování definitivně ukončeno. Vaše hlasy budou poté sečteny a vítězi bude dodatečně předána „Cena veřejnosti“.


Přátelé, kamarádi, Komeťáci,

Kvůli aktuální situaci s Covid-19 se brněnské nemocnice totiž potýkají po znovuobnovení operací s nedostatkem krve a budou potřebovat každou naši pomoc.

Na darování nejcennější tekutiny opravdu nic není, a navíc tím pomůžete spoustu lidem zachránit zdraví či život.

A nyní máme tu možnost všichni a společně můžeme ukázat všem, že fanoušci Komety mají srdce na pravém místě a společně s hudebníky jsou připraveni pomoci těm, kteří to potřebují.

Opravdu se nemáte čeho bát, darovat krev a zachránit tak lidský život je mnohem snazší, než si myslíte. A ten pocit, že jste někomu pomohli, je k nezaplacení. Každý Komeťák je v nemocnici vítán. I v krevní bance Kometě fandí jako správný modrobílý fanoušci, takže budete v dobrých rukách. Proto neváhejte a přijďte pomoc.

Podmínky pro dárcovství krve

Základní podmínky:

  • Věk 18-65 let, prvodárci do 60 let
  • Hmotnost nad 50 kg
  • Platné pojištění v ČR na kompletní péči
  • Dlouhodobý pobyt v ČR
  • Platný občanský průkaz
  • Plynulá komunikace a plné porozumění v češtině
  • Plná zdravotní způsobilost
  • Nerizikové chování stran výskytu infekčních chorob (AIDS, žloutenky, …)

Budete potřebovat:

  1. Kartičku zdravotní pojišťovny
  2. Občanský průkaz

24 hodin před odběrem: nepít alkohol, hodně tekutin, večer omezit tučnou stravu, ráno lehká snídaně a hodně tekutin.

Více informací se dozvíte na webu www.daruj-krev.cz