Archiv článků

Mezinárodní turnaj fanoušků se blíží

Již za několik málo dní, respektive měsíců vyzve hokejový tým FAN KLUBU HC KOMETA BRNO soupeře nejen ze zahraničí, ale i z České republiky ke změření sil v 2. mezinárodním turnaji fanoušků ledního hokeje. Termín tohoto turnaje je stanoven na 1. a 2. května 2020 a odehraje se na Hokejových halách dětí a mládeže za Lužánkami. Letos bude součástí tohoto turnaje exhibiční utkání mezi Českou a Slovenskou republikou, kdy tým za Českou republiku sestavuje Roman Erat a za Slovensko Jožo Kováčik.

Více se dozvíte na webu turnaje: www.turnajfanousku-brno.cz


Roušky všem

Kamarádi, přátelé i nepřátelé.  
V tuto pohnutou dobu je zapotřebí si pomáhat. Hokej sice není, ale právě proto je důležité ukázat naši sílu. Hledám lidí, kteří šijí roušky, popřípadě jsou ochotni dodat materiál. 
Chceme tyto roušky následně darovat do předních linií. Pojďme spojit sílu, víru a odhodlání a pomoci. Klidně toto sdílejte. Kdo má zájem pomoci, napište na facebook Frantinovi a on už vše zařídí. 
Díky všem za like a sdílení. 
Dáme to společně.  
Jsme jedna rodina
Jeden národ 
Jsme lidi
Prostě jsme a chceme tu být dál….

Pište:frantino@fanklub-kometa.cz


Z pohledu fanynky – Kladno

Fanoušci se konečně dočkali dlouho očekávaného zápasu s Kladnem, kdy na brněnském ledě uvidí i hokejovou legendu, Jaromíra Jágra. Ne jednomu z nás bylo jasné, jak zápas pro Kladno dopadne. Ze začátku ale zápas vypadal lépe pro Kometu, kdy využil přesilovku Pítr Mueller za asistence Petra Holíka a Martina Zaťoviče. Ve druhé třetině ale Kladno srovnal Ve třetí třetině se opět trefilo Kladno, kdy si asistenci připsal i hokejová #68. Kladno tak nakonec z Brna veze 3 body a stále bojuje o udržení v extralize. Kometě tato prohra ale neuškodila, protože i tak má jistou postupovou šestku!! Teď už si jen počkat na soupeře a těšit se na playoff. Samozřejmě nás čeká ještě zápas s Plzní a s Pardubicemi. Ve středu zasedá rada bezpečnosti z důvodu koronaviru, ale doufejme, že i tak se v pátek na Rondu sejdeme!


Z pohledu fanynky – Liberec

V první třetině sice žádný gól nepadl, a to i přesto, že oba týmy hráli 2 přesilovky. Během pár minut odešel do kabin Tomáš Vincour, kterému se asi opět vrátilo zranění. Druhá třetina byla gólově o dost bohatší, když přesilovku využil náš kapitán Martin Zaťovič!! Jenže o pár minut pozdějí využili svou přesilovku Tygři a bylo srovnáno. Než se ale Liberečtí fanoušci stihli doradovat, gól vstřelil Šimon Stránský, za asistence Píti Muellera a Ondry Němce. Michal Gulaši v tomto zápase ukázal. proč právě on má nosit zelenou helmu. Hitnul libereckého Ronalda Knota a vzal to i přes jejich střídačku. No hezky tam zapadnul! Liberec ve třetí třetině využil ještě jednu přesilovku, ale na Kometu to nestačilo. Vyhrála 3:2 a přiblížila se opět blíže k playoff.


Kometa expresem do Pardubic – 24. 1. 2020 cesta z pohledu fanouška:

Nabídka jet Kometa expressem a přitom se podílet na organizaci pro mě byla lákavá. Expressem jsem sice už jednou jela, a to do Prahy na Spartu, ale bylo to úplně něco jiného. Do Prahy jsem jela s nemocnicí Svatá Anna, takže pouze jako divák a fanoušek, co jede vlakem na výjezd. Bylo fajn si to vyzkoušet i z jiného pohledu.

V Pardubicích jsem na hokeji ještě nebyla, takže jsem nevěděla, co mám očekávat. Zda „stadion“ jako mají v Olomouci, nebo multifunkční halu jako má Praha. Před odjezdem expressu jsme si rozdělovali úkoly, chystali vlak pro fanoušky, hráče a vedení a poté jsem asistovala při nástupu lidí do vlaku. Není to totiž úplně lehké nasměrovat lidi do správného vagonu, když jelo skoro 1 200 fanoušků. Express vyjel opravdu přesně ve 13:00 a tak jsme v Pardubicích byli na čas. Cesta utekla rychle, jelikož společnost v našem kupé byla opravdu ta výběrová:D. Před zápasem jsme si šli sednout ještě na nějaké dobré jídlo a obsadili jsme tak skoro celou restauraci, protože jsme nebyli jediní, co takový nápad měli. 

Samotný zápas dopadl jak dopadl, ne moc dobře pro nás, ale co mě překvapilo, tak to, že si na sedačky nemůžete vzít pití!!! Já jako holka půl litr během 15 minut opravdu nevypiju. Zpáteční cesta byla docela zážitková, protože v našem vagonu přestalo fungovat světlo a topení pro jistotu netopilo vůbec. Ale aspoň máme pořádný zážitek i přesto, že jsme trochu promrzli. Celý výjezd byl ale moc fajn, a myslím, že jsme si ho všichni moc užili. Doufám, že příští, už 4. výjezd, bude konečně vítězný!

autorkou článku je Terka Nosková